Regrese je psychodynamická terapeutická technika, kterou v naší zemi rozšířil Ing. Andrej Dragomirecký. Technika regresní terapie spočívá v postupném odhalování a zpracovávání traumatických zážitků, které se v jedinci hromadí v průběhu jeho jedinečné existence. Zpracovávání spočívá především v odstraňování všech možných typů bolestí, jak fyzických, tak duševních. Terapeut pomáhá klientovi postupně nacházet příčinu vzniku jeho potíží, kterou pak společně zpracují a uvolní. Kurz regrese – regresní terapie pro začátečníky – Hlubinná abreaktivní psychoterapie (HAP) pořádám s laskavým svolením autora terapie pana A. Dragomireckého, u kterého jsem absolvovala výcvik v r. 2004/2005. Kurz je určen jak terapeutům, tak i laické veřejnosti, tedy všem, kteří chtějí na sobě pracovat.

Regresní terapie je jedinečnou technikou, která odstraňuje negativní vzpomínky a traumata z minulosti. Umožňuje hluboké pohledy do mysli a rozkrývá nevědomé zdroje svých emocí. Přináší porozumění vlastnímu chování, reakcím a prožívání a umožňuje pak přijímat zdravější rozhodnutí v budoucnosti.

Pokud jste někdy zažili traumatickou událost, jako je například úraz, ztráta milované osoby, násilí, manipulace nebo dlouhodobě trvající stres, je regrese velmi účinným nástrojem pro zvládnutí těchto negativních zkušeností. Během terapie se klienti učí, jak se vyrovnat se svými traumaty a celkově zlepšuje své duševní zdraví a pohodu.

Regresní terapie se také často používá k léčbě různých fyzických a psychologických obtíží, jako jsou například úzkost, deprese, migrény, psychosomatické bolesti a další. Neomezuje se pouze na léčbu těchto konkrétních problémů, ale je účinná celkově i při zvládání každodenního stresu a napětí.

Regresní terapie je velmi flexibilní terapeutická technika, která se zcela přizpůsobuje individuálním potřebám klienta. Provádí se v jednotlivých sezeních, nebo jako součást dlouhodobější terapie. Regrese je také účinná alternativa k tradičním metodám terapie, jako je například EFT – terapie emoční svobody, Práce s vnitřními archetypy (vnitřní muž, žena a dítě) apod.

Pokud hledáte účinnou a flexibilní metodu, která vám pomůže zvládnout traumatické události a zlepšit vaše duševní a fyzické zdraví, regresní terapie je pro vás tou správnou volbou. Naučte se tuto jedinečnou terchniku, poznejte a jednou pro vždy opusťte svou minulost, abyste mohli naplnit svůj potenciál a žít šťastnější a plnohodnotnější život.

Termín kurzu:

Termín konáníFormaPočet volných míst
20.-21.7. 2024 (10:00-16/17:00) online – skype2

Co se na kurzu regrese naučíte?

Po absolvování kurzu budete schopni samostatně pracovat s Regresí, jak s klienty, tak soukromně. Regresní terapii je vhodné s překvapujícími výsledky aplikovat například při:

 • poúrazové rehabilitaci či pooperačních stavech
 • chronických bolestech (migrény, problémy se zažíváním, bolesti zad končetin atd.)
 • neurózách (panické stavy, fobie, úzkost, strach atd.)
 • vztahových problémech
 • psychosomatických potížích
 • problémech s nadváhou

Náplň kurz Regresní terapie I. (16 hod.):

Teoretická část:

 • technika a principy regresní terapie
 • teorie osobnosti podle A. Dragomireckého
 • vymezení pojmů, se kterými regresní terapie pracuje
 • metodika vedení regresní terapie
 • etické principy terapeuta

Praktická část:

 • asociační cvičení, koncentrační cvičení v záměru terapeuta (provádí se na kurzu)
 • praktická část vedení regresní terapie v podobě osmi hodinových audionahrávek sezení s reálnými klienty ve formátu MP3 (obdrží každý účastník po kurzu)

Jak probíhají kurzy – webináře regrese On-line (po Skype)

On-line kurz regresní terapie je určen pro menší skupinu a probíhá formou živého videohovoru s lektorkou Mgr. Klárou Hanzalovou (přímá linie žáků autora metody A. Dragomireckého).  Je pro Vás připraven dostatek písemných materiálů, materiály pro praktická cvičení a mnoho hodin audinahrávek z reálných sezení regresní terapie, které nahradí praktickou částk kurzu. Výhodou on-line kurzu regrese je, že ho můžete absolvovat plnohodnotně z pohodlí Vašeho domova. On – line kurz Regrese I. pro začátečníky obsahuje 16 hodin online výuky rozdělené do dvou dnů.

 • technika a principy regresní terapie
 • teorie osobnosti podle A. Dragomireckého
 • Vymezení pojmů, se kterými regresní terapie pracuje
 • metodika vedení regresní terapie
 • etické principy terapeuta
 • asociační cvičení
 • ukázková sezení regrese v MP3 (6 hodinové záznamy Vám budou zaslány mailem pomocí datové úschovny)

Cena kurzu: 4.500Kč

Jak se přihlásit na kurz

Na kurz Regresní terapie se můžete přihlásit pomocí formuláře ve spodní části stránky nebo emailem. Na Váš email Vám budou zaslány veškeré detailní informace o kurzu.

Kurz Regrese – Hlubinné  abreaktivní psychoterapie II. pro pokročilé

Na kurz Regresní terapie I. pro začátečníky (HAP I.) navazuje pokračující kurz regresní terapie pro pokročilé, na který se můžete přihlásit současně a absolvovat oba kurzy po sobě. Navazující kurz HAP II. lze absolvovat i v jakémkoliv jiném vypsaném termínu. Více informací o kurzu regresní terapie pro pokročilé (HAP II).

Reference na kurzy Regresní terapie>>>

Více informací o Regresní terapii

Regresní terapie a diagnózy
Regrese – aneb minulost určuje současnost
Co je regrese
Regrese, reinkarnace a asociace
Příklady se sezení regresní terapie
Výhody Regrese pro klienty a terapeuty

Formulář pro přihlášení na kurz:

 
 
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
Odesláním formuláře nebo emailu dáváte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů