Mgr. Klára Hanzalová - Články a zajímavosti

Kurzy a semináře u mě absolvovalo již mnoho z Vás. Někteří zaslali také reference či milou zpětnou vazbu, za což Vám všem moc děkuji. Některé z těchto referencí na kurz nebo seminář najdete zde. Pokud jste absolventem mých kurzů, budu ráda, když i Vy napíšete, zda jste byly spokojeni a jestli Vám některý z kurzů a seminářů něco přinesl.
Pište na email: terapie@psychoterapeuticke-sluzby.cz

Reference na kurz Regrese – regresní terapie

Chtěla bych ti i moc poděkovat za celý kurz. Už jsem nějaké (řekněme osobnostně rozvojové) kurzy absolvovala, ale ten tvůj mě opravdu nadchnul!:) Líbil se mi tvůj profesionální, ale zároveň lidský a otevřený přístup. Do kurzu jsem raději šla bez žádných velkých očekávání, abych nebyla zklamaná, ale nakonec jsem byla opravdu nadšená. Už se moc těším, až si vše vyzkouším v praxi.:)) Dále se do budoucna těším taky na další akce pod tvým vedením. Ještě jednou moc děkuji!:))
(Míša S.)

Ahojky Klárko, ráda bych ti napsala recenzi na kurz Regrese pro pokročilé, kterého jsem se teď zúčastnila. Bylo to opět úžasné! Nejvíce oceňuji tvoji naprostou profesionalitu, která je nejen na tvé odbornosti v oblasti psychologie, ale i dlouholeté praxi a především silné intuici. Tvůj styl vedení kurzu, předávání informací, komunikace s účastníky, to vše mi naprosto sedí. Čas při kurzu utíká vždy jako voda, je smysluplně naplněný, nechybí ani příběhy z praxe a humor:) Děkuji ti za tvou práci, jsem moc ráda, že jsem u tebe tento kurz absolvovala. Díky tobě mám pocit, že to není až taková věda. Jsi jednička:)) Plus se ještě hlásím na sobotní kurz Symbolová terapie vhledem. Děkuji za další info!:)
(Michaela)

Ahoj Klári, až vždy chvíli po každém kurzu mi dojedou všechny dojmy a pocity. Moc děkuji, neměla jsem žádná očekávání a byl to naprosto skvělý kurz, jak vedením, tak náplní. Když jsme dostali skripta, tak první co mě napadlo bylo, tohle v životě nemůžu dát, nejsem dost „technická a analytická“ abych to pochopila. Díky tobě mám pocit, že přesně vím. Podle mě jsem tu regresku už musela někdy ve více životech dělat, protože jsem na ni měla spadeno dlouho a konečně mi to teď u tebe vyšlo a zaklapl mi další díl do skládačky. :-)Děkuji za tvoji lidskost, profesionalitu, postřehy, zkušenosti. Moc mě to vše namotivovalo! Těším se na pokračování.
(Mariana)

Kláře bych chtěla moc poděkovat, díky hlubinné abreaktivní psychoterpii se mi otevřely úplně nové obzory (nejen) v pochopení lidské psychiky. Regrese je prostě „královna“ mezi psychoterapeutickými disciplínami, která nabízí obrovské možnosti v řešení nejrůznějších problémů. Jsem zkrátka nadšená a rozhodně se auditování budu věnovat i nadále.“
Vanda (Praha)

Než přišel ten správný čas, uběhl rok a já jsem se konečně přihlásil na kurz ke Kláře Hanzalové, volba byla jasná, kamarádka prošla kurzemu Kláry a reference byly výborné! Přiznávám, že po setkání s Klárou souhlasím s referencemi, Klára je človíček plný pozitivní energie a elánu.
(Honza – kurz Regrese – HAP.)

U Kláry jsem absolvovala skoro všechny její nabízené kurzy a musím říct, že je výborná učitelka a má nám toho opravdu hodně co říct a předat. Její výukové metody jsou naprosto skvělé a vše co jsem se naučila jsem také využila v praxi. Hodně mi na mé cestě duchovního rozvoje pomohla. Momentálně mám pocit, že mi ukázala přesně tu cestu, kterou chci jít. Moc Ti děkuji Kláro a těším se na další Tvé kurzy.
Irina (Brno)

Všechny moc a moc zravím,koukám,že už mě předběhla kolegyňka za školení. No nevím, co více dodat,kurz pod profesionálním vedením Klárky mi pomohl otevřít oči, najít ztracené hodnoty a našla jsem i vysvětlení pro spousty pro mě do nedávna naprosto nepochopitelných věcí a událostí v mém i okolním životě. Jsem Klárce velmi vděčná, ne jen za to, ale i za přátelskou atmosféru, tyto školící víkendy bych neměnila…. Podle zkušeností mohu říci, že již v současné době existuje mnoho školení,ale žádné mi nedalo tolik,jako základní kurz hlubinné abreaktivní psychoterapie a následně i kurz pokračovací. Vřele doporučuji!!!!! Klárko, Vám přeji mnoho úspěchů,lásky a spousty spokojených žáčků:o) S VELKÝM DĚKUJI.
Radka Křížová (PRAHA)

„Klárka naprosto úžasná lektorka, nemám slov! Krom ohromné profesionality jsem nadšená z jejího přístupu k této oblasti: lidský, věcný, s nadhledem a s naprostou oddaností své práci. Vše krásně srozumitelně vysvětleno, s humorem, no prostě paráda, děkuji moc! Doporučuji absolvovat oba kurzy, protože až po tom druhém se člověk cítí plně vybaven a připraven na všechno…:)
(Gábina N., lektorka a terapeutka

Ahojky Klárko, moc děkuji za kurz hlubinné abreaktivní psychoterapie, který jsem u Tebe absolvovala.Jsi opravdu člověk na svém místě, hezky jsi nám všem vysvětlila podstatu, aby každý pochopil, co je vlastně regresní terapie. Kurz si vedla opravdu skvěle a mně se na něm moc líbilo.Přeji mnoho dalších a spokojených absolventů a tento kurz doporučuji. Měj se moc hezky
(Linda HAP Praha)

„Na kurz regresní terapie jsem se velmi těšila a musím uznat, že do puntíku splnil má očekávání. Klára podávala vše jasnou a srozumitelnou formou, vysvětlovala souvislosti a navíc díky (mnohdy humorným) příkladům z praxe jsem se ani na chvíli nenudila. Po absolvování základního kurz jsem se nebála začít auditovat své přátele a potěšily mě první dobré výsledky. Stejně tak pokračovací kurz mě moc bavil, protože odvádění přivtělených duší je skutečně „kreativní práce“. Děkuji a zároveň děkuji za další skvělý kurz! Jsem zase nadšená a o něco chytřejší 🙂
(Mari K.)

Kurz je velmi srozumitelný a obohacující. Klára dokáže kvalitně vysvětlit teorii regresní terapie, odpoví na všechny otázky a nejasnosti. Výklad prokládá příklady z praxe, což je hodnotné, protože právě na tom jsem nejlépe pochopil věci, kterým jsem na poprvé zcela neporozuměl. Navíc se určitě to není nuda – celý kurz je dobře připravený a nenechá vás „toulat se“ myšlenkami jinde. I samotná praxe auditování je vynikající, protože Klárka vše vysvětlí a rozeberou se důkladně všechny souvislosti. Na kurzu jsem se dozvěděla vše potřebné. Takže ještě jednou děkuju a těším se na další kurz 🙂
Pavel (Praha) – regrese

Dlouho jsem hledala a stále nemohla najít vhodný kurz regresní terapie v Praze. Pak jsem náhodou na internetu narazila na stránky a nabídku Kláry. Bylo to ale v Nymburku a tam se mi moc dojíždět nechtělo. Něco mě tam ale strašně táhlo a teď už vím proč. Absolvovala jsem u Kláry oba kurzy regrese, pro začátečníky i pro pokročilé. Musím říct, že jsem na vše dost náročná, ale u Kláry to nemělo chybu. Vše probíhalo podle plánu a ve vhodném prostředí, v ideální malé skupince 4 účastnic. Materiály dobře připravené, problematika velmi dobře vysvětlena a pro nás, někdy méně chápavé, všechny dotazy zodpovězeny, dokud vše nebylo úplně pochopeno. Prostě vše na jedničku. Proto nyní plánuji u Kláry i další kurzy a to Symbolovou terapii a Kurz tarotu. Musím využít toho, že umí tak poutavě a pochopitelně vše vyložit. Často se totiž člověk setkává s lektory, kteří sice znají, ale bohužel nemají ten dar informace pochopitelně předávat. To ale není případ Kláry, ta zná i umí předat dál :-). Mnohokrát jí za to děkuji.
Jitka (Praha)

Pod vedením paní Kláry jsem strávila šest dní na základním a pokračovacím kurzu hlubinné abreaktivní psychoterapie.A teď se snažím najít slova, která by vyjádřila moje pocity a myšlenky,které ve mě od té doby zůstaly. Zkusím to co nejstručněji : Vážená Klárko, díky za Vaše vědomosti a zkušenosti, díky za Váš výborný „učitelský“ a zároveň krásně lidský přístup k nám – snaživým „žákům“. Díky za to, že mi během několika hodin s Vámi bylo umožněno zjistit proč tu jsem a co s „načatým“ životem 🙂 Snad se nebudete zlobit, když zde použiji slova podobná Vašim : „Můj život je rozdělen na život před Klárkou a život po Klárce“ 🙂 Jsem si naprosto jistá, že ten druhý je a bude TEN PRAVÝ 🙂 Přeji Vám mnoho štěstí, úsměvů a dalších alespoň z poloviny tak spokojených účastníků kurzů, jako jsem já.
Zuzana (PRAHA)

Reference Přepis limbického otisku

Dobrý den Kláro, konečně jsem se dostala Vám napsat jak se cítím.Cítím se dobře a chybí mi slova, abych  to správně  popsala.Stav z mojí mamkou se ustálil na mém pochopení, že je to moje mamka a nemusí mě milovat. Má mě svým způsobem ráda a už se mi to nedotýká osobně.S  ostanima lidma , s některými jsem se přestala bavit úplně nevyhledávám je , změnil se mi postoj k hodně lidem a neberu spoustu vêcí osobně .Práce s dětmi mě hodně baví a je ještě víc bezprostřední. ( Učim ve školce) Prohloubilo se mi , že pokud udělám chybu nic se neděje. S cizími jazyky nastal posun, nechytá mě panika ,když na mě někdo mluví, nebo mám odpovědět( samozřejmě pokud znám odpověď.Určitě vnímám věci jinak jinak je vidím a vnímám . Dokonce i když koukám na lidi a okolí , jako bych vnímala 🙃 více rozměrů (aspoň mám pocit pokud na lidi  o okolí koukám jsou to chvilky ) Jsem vnitřně klidnější. jen mi stále zŮstalo, že miluji lenošení a prokrastinuji🤣🤣🤣🤣. 
Hana (Praha)

Terapii přepisu limbického otisku jsem zvolila s jakýmsi neochvějným přesvědčením, že jde přesně o to, co potřebuji. Již předtím jsem se dlouho věnovala pochopení všeho, co hraje v mém osobním životě zásadní roli – a zatím mi chyběl účinný nástroj, jak s tím naložit. Týdny následující po terapii mě překvapily mnoha změnami, kdy jsem se ve známých a opakovaných situacích zachovala zcela jinak, než bývalo dříve zvykem. Proměnila se intenzita reakce, můj postoj v ní, ale obecně také emocionální náboj mých myšlenek. Uvědomuji si postupnou změnu mého přesvědčení o sobě samé, dokážu si připustit vývoj určitých situací v můj prospěch – to ještě nedávno vůbec nebylo možné.

Jsem přesvědčena o tom, že přepis limbického otisku může být životní zkušeností, která dokáže skutečné zázraky.

Veronika

Reference na kurz Situační alfa terapie

Tvoje metoda je úžasná. Kdybych byla nestranný kritik a použila jen rozum, řeknu o tvojí metodě, že je hravá a tvůrčí. Klient má pocit, že se mu věnuješ naprosto výlučně, že něco smysluplného se sebou dělá sám a také, že se někam posouvá (nejlépe k odstranění příčiny svých problémů). Svět vědomí a podvědomí se doplňují naprosto přirozeně. Je tam zachovaná linearita a lidská časová posloupnost (to klient zná, neleká ho neznámé). Právě z toho důvodu bych ji hodnotila jako metodu velmi účinnou. Z hlediska duchovní cesty tato metoda zapadá do stavebnice nezbytného poznání sebe (přirovnávám k sokratovskému), bez kterého nejde jít dál.
Jindra (České Budějovice)

Moc díky za kurz, který byl opravdu fantastický, navíc tam své sehrály i úžasné vibrace a pravděpodobně i plazmový generátor. Tak jako tak šlo opravdu o ojedinělý zážitek a myslím si, že to tak asi hodnotíme všechny :-). Metoda sama o sobě je myslím skvělá.
Martina (Zlín)

Ahoj Klárko, děkuji Ti za perfektní kurz. Zúčastnila jsem se již několika kurzů, které pod Tvým vedením, jsou skvělé, ale kurz SAT, je naprostá špička. Člověk spoustu věcí ví, uvědomuje si, co je správné, co by měl, či neměl, ale když je v této terapii prožije, tak to již není jen o vědění, ale o prožití, naprostého hlubokého pochopení, uskutečnění a uvolnění nepotřebných nánosů. Opravdu velmi silný zážitek a načerpání velké síly. Síla nevědomě používána proti sobě, která se nyní opuštěním těch destrukčních vazeb a přesvědčení mění v tvořivou, přínosnou a to v dnešní době potřebujeme všichni. A to vše znásobené Tvou profesionalitou a srdečným otevřeným jednáním, s tím, že jsme se sešla fantastická skupina, která si bezvadně sedla a to dotvořilo celý rámec tohoto skvělého kurzu. S láskou děkuji:-)
Květa (Třebíč)

Kurz EFT I.-III. stupeň

Kurz EFT s Klarkou mohu jedine doporucit, at uz s EFT zacinate, nebo jste jiz pokrocili terapeute. Velmi ocenuji Klarcin pristup, uprimnost, zkusenosti a peclivost, s jakou nas kurzem provazela. Klarka dokazala vytvorit bezpecny prostor pro nas vsechny, ze jsme se i behem kurzu mohly s ostatnimi ucastnicemi naprosto uvolnit, otevrit a i primo behem kurzu nektera nase temata i vylecit. Rada bych vyzdvihla, ze kurz je predevsim o praxi, ktere je v kurzu venovana vetsina casu…a o tom co preci cele je!
Monika (Island)

Ahoj Kláro, děkuji za certifikát. Mnohem víc však děkuji za kurz, který byl super a velmi přínosný. Vše jasně sděleno, skvěle podáno Tvým vysvětlením. Děkuji.
Petra

Ahoj, děkuji za certifikát, tipy na knihy a hlavně za úžasnou výuku. Jeden z nejlepších kurzů, jaké jsem kdy absolvovala. Vše naprosto úžasné, hltala jsem každé Tvoje slovo, opravdu velké díky. 🙂 Romana

Klaro, diky za skvely workshop. Predavas tve vedomosti pro me velmi zrozumitelne 🙂 bavi me s tebou se vzdelavat.
Kristýna – terapeut

Reference účastníků kurzu použití svící Hoxi

Na kurzu jsem pochopila, jak svíce Hoxi fungují a jak s nimi mám pracovat. Dostalo se mi mnoho zajímavých rad a informací, které obohatí mou práci masérky. Kurz byl výborně odveden, opravdu jsme si to užili.
Jana – masérka

DĚKUJI, Kláro. Velmi obohacující. Opět. Po 1. kurzu mám velmi pozitivní až překvapující výsledky. Kombinuji s dalšími technikami. Toto je však kombinace téměř „vražedně skvělá“ :-))) Velmi mocně to na mě působilo již v průběhu tohoto kurzu. Hezký den i všechny ostatní.
Jana – terapeutka

Tělové svíce jsem znal již dříve, ale díky kurzu, který jsem absolvoval jsem pochopil jejich funce a vlastnosti daleko lépe a hlavně jsem si uvědomil, že svícemi mohu pomoci svým zákazníkům o mnoho více a účiněji než jsem si myslel doposud. Naučil jsem se taky základy diagnostiky z nedopalku.
Petr, masér (Prostějov)

Kurz byl super. Děkuji. Díky všem velmi zajímavým zprávám jsem se naučila, jak práci se svícemi zkombinovat s jinými technikami – reiki a dalšími způsoby harmonizace. Dost jsem změnila pohled na svíce, o kterých jsem si dříve myslela, že jsou hlavně na práci s tělem. Svíce dokážou opravdu mnohem víc – fungují na všech úrovních a na úrovni psychiky a energií fungují skvěle. Děkuji za předané informace.
Jana, terapeutka (Praha)

Absolvovala jsem online seminář Kurz použití ušních a tělových svící Hoxi a jsem opravdu nadšená! Je to jeden z nejlepších seminářů, které jsem kdy absolvovala a že jich mám již pár za sebou! Nadchla mě praktičnost a velké množství informací, které jsme se velmi poutavou formou dozvěděly. Díky malé skupině jsme se mohli zeptat na vše, co nás zajímalo, takže jsme mohly své dotazy konkrétně zacílit a i naše klienty a spojit s naší praxí. Paní Klára nejenže problematice rozumí a užívá mnoho zajímavých příkladů z praxe, je také evidentní, že se tímto tématem zabývá již mnoho let. Nejdůležitější pro nás její studenty je ale to, že umí problematiku vysvětlit zjednodušeně tak, že ji pochopí i lidé, kteří se svíčkami začínají. Často se mi totiž stalo, že daní lektoři byli sice odborníky v dané problematice, ale bohužel neuměli informace předávat dál a to rozhodně není případ paní Kláry. Takže tento kurz doporučuji bez jediné výhrady a již jsem se přihlásila na ten navazující! Děkuji!
(Monika, Island)

Děkuji Kláře za příjemnou sobotu ztrávenou na skype. Dozvěděla jsem se hodně užitečných rad pro svou praxi masérky a terapeutky, jak používat ušní a tělové svíčky. On-line kurzu jsem se zpočátku obávala, hlavně jeho kvality, ale opravdu mé obavy byly úplně zbytečné a chystám se i na pokračujicí on-line kurz. Není nad to popíjet doma kávu a zároveň se kvalitně vzdělávat v oboru, který mě naplňuje. Doporučuji všem, kterým se nehodí cestovat.
(Veronika, Liberec)

Ďakujem veĺmi pekne , bolo mi dopriate absolvovat komplet kurz.Klarko strašne moc mi dal tento kurz , Dik
Lenka

Na kurz jsem přišla, protože jsem chtěla pomoci ve své rodině. Informace, které jsem se dozvěděla předčily mé čekávání, a za to moc děkuji. Svíčky téměř vyléčily artrózu mé maminky, která kvůli bolestem skoro nemohla chodit, a dceru, která trpěla atopickým ekzémem a chronickými rýmami.
Zdeňka – účetní

Kurz práce se svíčkami byl supr. Skvělá parta, skvělá lektorka. Jsem profesionální masérka a díky všem informacím, které jsem se na kurzu dozvěděla, používám již svíčky denně a téměř u každého klienta. Opravdu doporučuji všem se naučit se svíčkami pracovat.
Veronika, masérka a terapeutka (České Budějovice)

Dobrý den, jako zubařka jsem přišla na kurz pouze proto, že mi kamarádka doporučila tělové svíčky na záda, která mě při práci bolí. Ale díky všemu, co na kurzu proběhlo, jsem se rozhodla začít využívat ušní a tělové svíčky i ve své práci. Mám již prvních pár výsledků a doporučuji všem – hlavně z řad nás – lékařů a všem, kteří pracují s lidmi jako praktici. Jděte do toho!
Kateřina, lékařka (Hradec Králové)

Absolvoval jsem kurz již před více než rokem na doporučení známé. Jsem masér a svíce jsem chtěl zařadit do své nabídky. Díky kurzu jsem zjistil, že tělové svíce mohu kombinovat i s masážemi a doporučuji je i svým zákazníkům.
Honza, masér (Olomouc)

Na jaře jsem byla na Vašem kurzu v Praze a jsem hodně spokojená. Jsem bývalá zdravotní sestra v důchodu a svíce používám hlavně pro sebe a svého manžela. Manžel je po operaci kyčlí a svíce mu pomohly při rehabilitaci i hojení po operaci. Díky kurzu jsem se přestala bát pokládat svíce na některá místa a získala více informací o použití. Moc děkuji.
Marie, (Liberec)

Děkuji za všechny informace. Velmi užitečný kurz a v podobě on-line semináře naprosto komfortní.
(Hana, Pardubice)

Kurz nabitý infromacemi do začátku do konce. Počáteční nedůvěra k on-line kurzu byla fakt zbytečná. Plnohodnotné.
(Zdena, Uherské Hradiště)

Reference na kurz Terapie vnitřního muže, vnitřní ženy a vnitřního dítěte – MU-ŽE-DI

Ahoj Kláro, Kurs byl pro mne jako raketový start, já si koněčně věřím, mám radost ze života a cítím se silná a plná energie!!! Byl mým sebepotvrzením, ženejsem tak divná, jak jsem se cítila. Dostala jsem tolik odpovědí a cítím velikou vděčnost. A nejúžasnější na tom je, že z toho má prospěch i mé okolí (… manžela mi asi někdo vyměnil, protože takhle pokorný snad byl jen na začátku vztahu a to už je pěkných let… :-)) ). Kéž by mi ta energie a víra už zůstala. Abych se zařadila na své místo a postavila na vlastní nohy. Ty jsi to dokázala. Obdivuji a přeji nádherný výtah vzhůru, dojednoty a lásky.
(Danča – Archetypy MU-ŽE-DI-Praha)

Reference klientů z terapií

Bolest hlavy – migrény
Od dětství jsem trpěl na obrovské migrény, které byly spojené se zvracením. Vůbec jsem normálně nefungoval. Skoro pravidelně jednou měsíčně jsem ani nešel do práce. Po celkem šesti sezení bolesti vymizely a cítil jsme jen tlak v hlavě. Pokračoval jsem v regresi a po dalších třech sezeních jsem se toho zbavil úplně. Prošel jsem si svůj porod a další události, kde se neustále opakovaly bolesti. Jsem skoro rok bez problémů. Díky
Martin (Liberec)

Sociální fóbie a strach z lidí
Už jako malá jsem se bála velkého počtu lidí. Dav, dopravní prostředky, každodenní cesta do zaměstnání byly velkým utrpením. Vozila jsem s sebou oblečení, protože jsem se pokaždé úplně zpotila. Postupně moje problémy přerostly v to, že jsme si pokaždé „dala panáka“, když jsem někam jela nebo když hrozilo, že bude někde větší množství lidí. Trpěla jsem nevolnostmi od žaludku, které přecházely v závratě. Lékaři se snažili vyléčit mojí fóbii léky, což jsme nechtěla a dělali ze mně blázna. Jedna známa mi doporučila regresi. Trvalo to sice skoro půl roku, ale stálo to za to. Moc děkuji paní Kláře za její skvělý řístup, jsem teď konečně šťastná a v pohodě.
Daniela (Kroměříž)

Chronické gynekologické problémy
Moje problémy začaly po porodu prvního syna. Opakované záněty, cysty a úplná nechuť k pohlavnímu styku. Regrese mi pomohla odhalit příčinu, která pramenila ze vztahu s manželem a ze vztahů s otcem a muži celkově. Je dost zajímavé, že gynekologické problémy přestaly, ale ještě zajímavější je, že jsem si po sezeních regrese vyřešila i jiné problémy – více si sebe vážím jako ženy a pochopila jsem, co mi mé problémy způsobovalo. Také máme lepší vztah s manželem. Regresi doporučuji, přesto, že jsem jí na začátku vůbec nedůvěřovala.
Jana (Jihlava)

Nesebedůvěra
Po regresi jsme pochopila, že moje nesebedůvěra vyplývala ze zážitků, které jsem prožívala v minulosti, a které jsem vytěsnila. V mnoha mých životech jsem prožívala ponižování, zneužívání a týrání a všechno to ve mně zůstalo. Vše jsme s paní Hanzalovou objevili a zpracovali a teď se cítím velmi dobře. Můj život se změnil a ve všem se mi lépe daří. Dříve to bylo beznadějné.
Anna (Pelhřimov)

Frigidita
Už jsme byli s manželem v mnoha poradnách pro mezilidské a partnerské vztahy a pak jsme usoudili, že nejlepší vyřešení našeho vztahu bude rozvod. Nikdy jsem nevěřila v žádné minulé životy, reinkarnaci či něco podobného, ale v zoufalství jsem našla stránky terapeutky Kláry Hanzalové a rozhodla jsem se, že podstoupím i takovouhle šílenost jako je regrese. Nakonec jsem si dokonce udělala i kurz Regresní terapie, protože tahle metoda mi doslova zachránila dlouholeté manželství. Zjistila jsem celou řadu důvodů proč trpím odporem k sexu, proč mi sex nic neříká a proč z toho obviňuji svého muže. Ne že bych nyní byla nějakou sexuální mašinou, ale milování s mým manželem se mi stal dokonce i příjemným. Příčiny, které mi mé sexuální dysfunkce způsobovaly nechci uvádět.
 Jolana (Nymburk)

Chronické bolesti páteře
Je mi 56 let a poslední roky jsem strávil po nemocnicích, rehabilitacích a utratil dost peněz za léčebné pobyty v lázních a masáže. Moje manželka se zajímá o alternativní způsoby léčby a věří, že zdravotní stav je odrazem psychiky. Smál jsem se jejím názorům, ale smích mě přešel, když jsem na její doporučení navštívil regresní terapeutku Hanzalovou, která mě dovedla do minulých životů. Začla jsem dokonce věřit, že asi existují, ale hlavně, jsem prošel událostmi, které způsobily moje bolesti zad. Všechno jsme pečlivě vymazali z podvědomí. Letos jsem dokonce začal opět rekreačně sportovat , to jsem dřív nemohl, protože každá fyzická aktivita způsobovala bolesti. Velké díky a všem „nevěřícím Tomášům“ vzkazuji – všechno je v hlavě.
Jaroslav (Benešov)

Všem mockrát děkuji.

Mgr. Klára Hanzalová